Září 2017

Zpátky do školy!

2. září 2017 v 8:00 | Verča |  Rady a tipy
*Né, 5 né, já jsem v tom nevinně, tak prosím, 5 ne...*
Ahojte!
Vítám vás u nového článku! Omlouvám se, že teď dlouho nebyly články, ale Werrunka jaksi zapomněla heslo od blogu, pak zapomněla i e-mail, a pak se jí nechtělo:D jo, to jsem já:DD ale teď už k tématu. Bude to dneska zpátky do školy...nemá cenu to nějak okecávat, budou to prostě moje rady do školy atd...

Rady na učení

Pauzyyyyyyyyyy
Když se budete učit bez přestávky, tak je to horší, než kdyby jste si dali pauzu. Pauza je důležitá, všechno se vám uleží v hlavě. Můžete se učit také formou odměn. ,,Budu se učit 25 minut, pak na 10 minut se podívám na televizi" Po televizní pauze (:D) se půjdete učit, nebo si jen zase zopakujete to, co jste se naučili za předešlých 25 minut. Pomůže se vám to soustředit, a těch 25 minut bude sice namáhavých, ale pak přijde zaručená odměna v podobě televizní pauzy (:D). Nebo si můžete číst, kresli..Každému vyhovuje něco jiného, já jsem 6. třídou proplouvala téměř bez učení (ale i tak si všichni myslí, že jsem jedničkářka. Problém je v tom, že bez učení mám samé 1, v 7 ze mě bude super-šprtXD) Ale tenhle tip je základ, zná ho asi každý, ale i tak je dobré tyhle rady ozkoušet.


Zopakování před hodinou
Tohle je jedna z věcí, které vám před písemkou pomohou nejvíce. Ped testem si prostě látku přečtěte, nebo poproste kamaráda, aby tě vyzkoušel, a ty pak jeho. Prostě si zjistíš, jak ti to pújde, a když to nmumíš, taháček si napíšeš za chvilku :-D Taky se vám do hlavy nerve to, co jste zapomněli, a budete si pak víc pamatovat. Látku si můžete zopakovat každou přestávku před testem. (jestli jste jako já, a prostě se zapomenete učit:D) Pak si budete 100% jistí, že jste naučení, a nebudete se stresovat, a jen se budete soustředit na test. :-)


Čtení hlasitě
To mě osobně pomáhá nejvíce, i učitelé říkají, že tohle nejvíc pomáhá. Dá vám to určitou přípravu na zkoušení, nebudete koktat, prostě budete připravení. Taky se vám to rychleji vmáčkne do hlavy, a to vám pomůže, protože nejen, že budete mít více osobního volna, ale také, když máte více učení, tak máte víc času se naučit předmět, který vám moc nejde. Já se takto učím pořád, a je značný rozdíl, když mluvím já, a když mluví někdo, kdo se neučil nahlas, a přesně neví, jak co zformulovat tak, aby to dávalo co největší smys, mělo to hlavu a patu, aby bylo dobře slyšet...Já si tento způsob nemohu vynachválit, a myslím, že i pro učitele je srozumitelnější. Ale každému vyhovuje jiný způsob učeni.
Být učitel
Tohle souvisí s tipem nad tím. Vemte si plyšáky, panenky, cokoliv, a udělejte si s toho jako třídu, a předčítejte ze sešitu, a až si látku zopakujete-naučíte, tak to vykládejte z paměti, jako učitel. Je to forma hrou. Takže takové zábavnější učení, věřím, že vás to bude bavit.

Jak na Taháčky

Penál
Já nevím jak vy, ale já mám 2 penály. Jeden hlavní, a jeden malý. Když píšete písemku, tak si připravte jen sešit a propisku. Když víte, že si písemku chcete nějak barevně podtrhávat nějaké důležité věci, datum, cokoliv, tak si malý taháček (nebo papírek pro kontrolu) A dejte si ho do penálu, a potom, až si bude chtít něco podrhnout, tak se jen podíváte, a máte to:Djá mám tento kytkovaný penál, mám ho z tesca, ale je i v globusu (jako tady na fotce) a omlovám se za kvalitu

Bota
Tyhle triky (ten nahoře i tento) jsou spíš pro ty, kteří sedí v posledních lavicích. Stačí, když si do boty před testem dáte papírek, který si jen vložíte, když nebudete vědět, tak jen vyzujete botu, podíváte se dolů, a i když už budete vědět,nebo až bude procházet učitel, tak si jen nazujete botu, a je to!
Nehet
Když si nemůžete zapamatovat třeba kde je sever, jih, východ západ. Tak si jen na nahet napíšete kde to je. Stačí fixka, prostě si ji jen setřete z nehtu, nikdo nic nepozná. Pro všechny taháčky si doboručuji koupit propisku s tenkým hrotem, vejde se vám toho víc a bude to přehlednější. Mají je v tetě za 12 korun, a jsou na nich motivy zvířátek. Pak v Globusu mají v sadě 2 za 24-24 korun.

-------------------------------Menší škoní zpověď----------------------------------------------

1-Jak vycházíš ze spolužáky?
Se spolužáky máme dobrý vztah. Ano, mám ve třídě hodně přátel, ale některé lepší, některé horší. Nemám sice ráda všechny, ale až na pár vyjímek máme dobrý vztah. Naše třída je retardovaná, máme šílené nápad, ale dobrý kolektiv. Naší třídu mám v celku ráda. Teď k nám ale propadne několik lidí, takže nic moc...


2. Jaký máš vztah s učiteli?
Každý z nich je sice jiný, ale já s učiteli dokážu mluvit tak jako...no, prostě adekvátně k tématu. Dokážu se vyjádřit, mám zajímavá témata k hovoru, a umím se vyjádřit. Aktovku mám vždy připravenou, prostě se chovám tak, jak oni chtějí. Nechovám se nějak špatně (až na pár záchvatů smíchu:D jen pár....xD)

3. Máte letos nějaké nové předměty?
Ano, máme. Letos máme prvním rokem němčinu. Jinak už nic nového. Příští rok už chemii. Jen němčinu. Máme na ní (naše půlka) naší češtinářku (hm, divná kombinace xD)

4. Tvé oblíbené předměty?
Mám ráda matematiku, i když mi moc nejde. Pak mne také baví tělocvik, angličtina, a doufám, že bude i němčina. No, uvidíme.

5. Jaký předmět nemáš ráda?
No, fyziku. Je to totiž máma mojí bývalé nejlepší kamarádky. Teď jí budeme mít i na ČaSp. To mi vadí. Jiank bych proti těmto předmětům asi nic neměla.

6. Oblečení - tvůj styl ,oblíbené kousky:
Ano ,oblíbených kousků mám hodně. Mezi mé nejoblíbenější kousky patří červeno-oranžový svetr s rolákem. Svatr je pruhovaný. Nejraději k němu nosím černé rifle, nebo legíny. K tomuto oblečení nosím nejraději pletený cop. Dále mám ráda Legíny. Jsou pohodlné, a když jsem ráno hodně unavená, tak je to prostě super. Ohledně triček-ráda nakupuji n Kiku, mají to tam levné, hezké. Také mám několik kousků z Pepca, mají to tam stylové, levné...také nakupuji ráda v NewYorkeru.

7. Jaká vlastnost ohledně školy Tě vystihuje, máš ji jako silnou stránku:
Moje silná stránka ohledně školy je optimismus. Spolužáci si za mnou chodí dočerpat opimismus, radost, ale teké často pro útěchu. Jsem veselá, šílená, usměvavá, jdu si za tím, co mě baví...


*/*/*/*/*/*/*/*/*/*Kravinky, které nepotřebuješ, ale chceš*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/

Diář

Na prvním stupni jsem měla jen notýsek, do kterého jsem si psala domácí úkoly, výlety. Teď si však myslím, že diáře jsou lepší. Mají je v kiku za 55kurun! Já mám však z Enapa za 33 korun mají víc druhů, já si vybrala smajlíkový. Jsou i ty diáře z pevnými deskami, ale já měla dřív ten tipický dětský úkolníček, který jsem po malém čase musela vyhodit, a pořídit si tipický notýsek. Nebavilo mě psát, měla jsem všechno nepřehledné, naškrábané...ale teď doufám, že mě psaní do diáře bavit bude, třeba si jednou pořídím diář s klasickými deskami, ale nevím, no.

Lepíci

Je to výborné, když se učíte, třeba slovíčka. Chcete se naučit třeba anglicky postel (bed) tak si jen nalepte na postel lepíka s nápisem bed. Je to zajímavé, barevné a ušetří vám to čas.

Tohle by bylo pro dnešní článek všechno, určitě pište do komentářů, jak se vám to líbilo, tak ahoj! A články teď už články budou vycházet pravidelně, 1 týdně, tak ahoj!!